WordPress Plugin dizinine yeni arama motoru

Şub 24

Bilindiği gibi WordPress’in eklenti geliştiricilere, yazdıkları eklentileri barındırmak için sunduğu muazzam bir eklenti dizini var. Var olmasına var ama bu dizinde düne kadar arama yapabilmek tam bir işkenceydi. Çünkü, WordPress’in dahili arama motoru aradığınız eklentiyi hem bulamıyor hem de bulamadığı gibi saçma sapan sonuçlarla dolduruyordu arama raporunu. Öyle ki kendi yazdığım eklentileri bile bulamıyordum. (:

Neyse ki 19 Şubat’tan itibaren WordPress yeni bir arama motoru kullanmaya başladı. Sphinx adlı yeni açık kaynak lisanslı arama motoru, eskisine nazaran çok daha başarılı ve isabetli sonuçlar getiriyor.  Bu yeni arama motorunun da ufak bir eksiği bulunuyor. Arama motoru şu an yalnızca eklentinizin readme.txt dosyası içerisinde bulunan başlık, açıklama, kurulum ve FAQ bilgilerinde arama yapabiliyor. Ancak WordPress geliştiricileri çok yakın bir zamanda Sphinx‘i, yazar adı ve etiketler gibi alanlarda da arama yapabilir hale getireceklerini söylüyorlar.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Yorum yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. HEDEF TÜRKÇE - Yabancı kelimeler 27 Şubat 2009... Yuvalanan İngilizce kelimeler; plugin, marketing, online, widget, format [...] ......
  2. Yabancı kelimeler 27 Şubat 2009 | Wayir - [...] Yanlış: Wordpress Plugin dizinine yeni arama motoru [...]

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir