Pilatesin Faydaları

Şub 21

İş yaşamın yoğunluğunda sağlığımıza da gereken önemi göstermemiz gerekiyor. Bu sağlıklı yol için, bir spor merkezine üye olup, ilk adımı atabilirsiniz. Üye olacağınız spor salonunda mutlaka pilates eğitimleri olmasına da dikkat edin çünkü pilatesin vücudumuz için çok fazla faydası var.

Örnek olarak; Etiler pilates salonları araştırması yapıyorsanız, karşınıza bir çok spor salonu da çıkacaktır. Bu spor merkezlerinde pilates eğitimleri, zumba dansı egzersizleri, squash gibi dünya trendleri olan fitness akımlarına katılabilirsiniz.

Bu akımlardan ülkemizde en çok beğenilenlerden birisi de pilatesdir. Pilates’in sağlımız için sayısız faydaları vardır. Aşağıdaki listede bazı faydalarını görebilirsiniz;

– Bel ve boyun ağrılarını azaltır.
– Kalp hastalıklarından korunmanızı sağlar.
– Kilo kontrolünü kolaylaştırır.
– Sakatlanmalar zorlaşır ve dayanıklılık artar.
– Metabolizmanızı hızlandırır.
– Oturuş ve duruş bozukluklarını düzeltir.
– Daha akıcı hareket özgürlüğü sağlar.

Birçok konut projelerinin yer aldığı Kozyatağı ve Ataköy gibi semtlerde de dünya standartlarında spor merkezlerini görmek mümkün. Kozyatağı pilates salonlarında da ünlü pilates eğitmenleriyle birlikte derslere katılabilirsiniz.

Pilates

Pilates

Bir diğer dans çılgınlığı da zumba. Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı olarak kabul edilen zumba, vücut çalıştırmayı tam anlamıyla bir partiye dönüştürüyor.

Bu özel programlara katılmak isteyenler marka olmuş spor merkezleriyle iletişime geçebilirler.

Etiketler:, ,

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir