Hakkımda

Teknolojiherseyim.com 08.01.2008 tarihinde yayın hayatına başladı. İçeriği tamamen özgün olarak hazırlanan Teknoloji Herşeyim, Türkiye ve Dünya’daki en son teknoloji haberlerini sizlere günlük olarak ulaştırmayı hedefliyor.

Biraz kendimden bahsetmem gerekirse, PC ile tanışmam 1996 yıllarına dayanıyor. Programcılıkla ilgilenmeye başladığımdan bu yana Visual Basic ve VbScript ile bir çok uygulama yazdım. 1999-2001 yılları arasında PC Magazine Türkiye Dergi’sinde, Visual Basic bölümünün editörlüğünü ve yazarlığını yaptım, yine bir çok açık kaynak kod uygulamayı bu yıllarda PC Magazine okuyucuları ile paylaştım.

Aynı yıllarda KGG (Kondor Geliştime Grubu) adlı grupta çok iyi Assembler ve C++ programcıları ile birlikte, “Türkiye’nin ilk İşletim Sistemi” sloganıyla Kondor İşletim Sistemi’ni yazmaya başladık. Tabi hem maddi hem manevi sebeplerden dolayı projeyi yürütemedik.Sağolsun PC Magazine oldukça destekledi ancak yeterli olmadı. Grup dağıldı ne yazık ki.. Ama sevindirici bir şekilde, şu Facebook zımbırtısı sayesinde grubun bir kaç üyesini bir araya getirmeyi başardık tekrar 🙂

PC Magazine macerası da bittikten sonra bir süre kendime ait toolları internette açık kaynak kod olarak yayınlamaya devam ettim. Daha sonra 2004 yılında, kendisini Pc World Türkiye ve Hardwaremania’dan tanıdığım Alp Özdemir ile tanıştım ve halen Hardwaremania Forumlarındayönetici olarak görev yapmaktayım. Buradaki arkadaşlarım beni tHE_PaSSeNgEr olarak tanıyorlar.

Bu arada aklıma gelmişken tHE_PaSSeNgEr nicki, Iggy Pop’un The_Passenger adlı şarkısından geliyor. Hala hatırlarım ilk Toyota Avensis raklamında bu şarkı kullanılmıştı. Reklamı da ekleyecektim ama bulamadım, neyse.. 🙂 Bu arada bişey daha geldi aklıma uzun yıllar önce www.the-passenger.com u tescil edip park etmiştim. Daha sonra ilgilenemedik, iş güç vs. alan adı expire oldu. Geçenlerde bir baktım ki www.the-passenger.com u Nokia satın almış ve The Passenger adlı ürünlerinin tanıtımları için kullanıyorlar. Neyseki 199$’a 2. sahibinden satın almışlar, milyon $ lar kaçırmadığımıza göre pek bir zararımız yok 🙂

 

İşten vakit buldukça teknolojiye dair tecrübelerimi, piyasaya yeni çıkan ürünleri ve incelemeleri, dikkatimi çeken teknolojik gelişmeleri, Teknoloji Herşeyim’de sizlerle paylaşacağım dostlar.

Umarım okurken keyif alırsınız.

Hakan