11811 numaradan isim sorgulama servisi

Ara 19

Türk Telekom’un, bilinmeyen numaralar servisi çok değişmiş de haberimiz yok. Öncelikle web sitelerin tasarımına bakarsak oldukça değişmiş olduğunu görüyoruz. Modern bir arama motoru ve captcha koruması gibi yenilikler siteye eklenmiş. Web sitesi yönünde büyük bir değişim geçirdiğini söylemek yanlış olmaz TT Rehber’in. Değişmeyen tek şey 11811’i aradığınızda karşınıza çıkan müşteri temsilcisinin umursamaz ve hayatından bezmiş bir ses tonunda sizi karşılaması..

Değişiklikler yanlızca bunlarla sınırlı değil. Uzun bir süredir –belki 1-2 yıldır- TT’nin 118yeni adıyla 11811– servisini kullanma ihtiyacı duymamıştım. Bugün, bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11811’e başvurdum. Önce web sitelerine baktım, aradım taradım ancak “numaradan arama” bölümü adı altında hiç bir şey bulamadım. Eskiden “numaradan arama” yapabiliyorduk. Daha sonra 11811 servisini aradım ve karşıma her zamanki gibi umursamaz bir müşteri temsilcisi çıktı. “-Numaradan isim öğrenmek istiyorum” dediğimde bana direkt “numaradan isim öğrenmek için savcılığa dilekçe vermeniz gerekiyor” diye cevabı yapıştırdı.

Gerçekten çok ilginç, Türk Telekom rehberine kayıtlı olan bir numarayı neden isimden sorgulayamıyoruz acaba? Çünkü GSM operatörleri şu an numaradan isim sorgulamaya izin veriyorlar. Bu durumu müşteri temsilcisine sorduğumda, bilgi veremeyeceklerini ve numaradan isim sorgulamak için mutlaka savcılığa başvurulması gerektini söyledi.

Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Etiketler:, , , , , , ,

32 Yorum

 1. TEAkolik /

  Bilgi edinme kanununu biliyorsundur. Aslında onları köşeye sıkıştırabilirsin 🙂 Öncelikle internet sayfalarındaki bilgi edinmeden bu işi nasıl öğreneceğini sor. Sonrada onları sana gönderecekleri cevap ile hareket et.. Devlet işlerinde genelde bunu kullanıyorum çok işe yarıyor 🙂 Ama TTnet bu ne olur bilemem 🙂

  • agent 2 /

   1. Tabi olur. Bilgi edinme kanunu bir daha okuyunuz. 2. Aradığınız servis, adı üzerinde “Bilinmeyen numaralar servisi” gerisini artık söylemeye gerek yok.

 2. Ek Gelir Sitesi /

  Aslında bana çok da garip gelmedi ama bilemiyorum. Bir kişinin kendi telefon numarasını saklama hakkı her zaman vardır, sizin de bilinmeyen bir numaradan telefon kabul etmeme hakkınız aynı şekilde mevcut. Ama öte yandan düşünün bir sapık sizi rahatsız ediyor bir telefon numarasından ve onun telefonunu öğrenmek istiyorsunuz ancak savcılık aracılığıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Bilişim çağında bu konular giderek hassaslaşıyor.

 3. sayın yetkili neden aradıgımız tel bulamıyoruz eksik birşeylermi papıyoz ismi bölgeyi yazıyoruz her seferinde abone bulunamadı diyor no gizli degil

 4. agent /

  hakan yamanoğluna cevap cevap:1 11811 çalışanları senin gibi kıt insanlara laf anlatmaktan bezgin düşüyor. cevap:2 11811 bilinmeyen numaralar servisi yıllardan beri sadece şahıs ismi,kurum ismi,devlet dairelerinin isimleri karşılığında aboneye TELEFON NUMARASI verir. Bundan başka herhangi bir işlem yapmaz. numaradan isim ya da adres öğrenme gibi bir hizmet hiç bir zaman olmadı olmayacak. arkadaşlar biraz akıllı olun bahsettiğimiz konu sabit bir telefon ve bu bilgilerin gizliliği söz konusu burada abone sapık ve kötü niyetli insanlara karşı korunuyor.bunda art niyet aramayın ve çalışan insanlara saygılı olun. hakan gibi insanlar sadece hattı meşgul eder diğer abonelerin hizmet almasını engeller.

  • Hakan Yamanoğlu /

   Cevabına ve nickine bakılırsa sen o Call Center’da çalışıyorsun. Bak arkadaşım; müşteriden ne kadar bezsen de, bıksan da karşındaki bir müşteridir. Müşteriler cevaplar ister ve karşısındaki temsilciden hoşgörü bekler. Bu da senin işindir. Ne kadar zorda olsa senin işindir. Senin rol tanımında müşteriye abuk subuk cevaplar vermek var mı? Karşındaki müşteriyi dövecekmiş gibi çemkirmek var mı? Yalan yanlış bilgiler vermek var mı? “Savcılığa başvurun” diyip çat diye telefonu kapatmak var mı? Hoş TT’de performansın nasıl değerlendirildiğini de merak etmiyor değilim. Zira yıllardır aynı tas aynı hamam devam ettiğine göre, bu devran böyle gelmiş böyle gider. Ha sen üzerine neden alındın onu da anlayamadım. Burada genelleme yapıyorum ancak elbette işini hakkıyla yapan, gerçekten müşteriye kendini özel hissettiren çalışanlar da var. Onları ayırarak konuştuğumu da farketmişsindir. Beklediğimiz sadece hizmet Saygılar

   • kartel /

    Eskiden detaylı aramaya girince numaradan isim sorgulaması yapılabiliyordu. Sonradan kaldırıldı. akıllı olun.

   • agent 2 /

    bu arada müşterininde hoşgörülü olması lazım. Eğer Çağrı merkezinin işinin kolay olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun. TT de performan değerlendirmesi senin anlayacağın türden değil kafanı yorma.

  • hüsnü /

   agent e cevap eskiden numaradan isim sorgulayabiliyorduk bilmeden konusma adı üstünde zaten bilinmeyen numaralar servisi biri beni bilmedigim bir numaradan rahatsız ediyorsa bu kişinin kim oldugunu ogrenmek hakkım degilmi

 5. Sercan /

  Kardeşim aynı şekilde bende bugün bi numarayı öğreneyim dedim bakmadığım site kalmadı hadi bide 11811 i arayayım dedim benim aldığım cevap -burada bakılmıyor- oldu. adam sanki yeni uykudan uyanmış gibi, kafası güzel bir ses tonu var 🙂

  • agent 2 /

   Buna kesin cevap vermek için tam aradığınız saati öğrenmek lazım. Belki yeni uyaandı ve işe yeni geldi insanlık hali. 1 kişinin hatasını tüm servise yüklememek lazım. Gerçekten sistem kaliteli hizmet için elinden geleni yapıyor.

 6. Adnan /

  Kişinin ismini bilerek telefon numarasını bulabiliyoruz ama telefon numarasını bilerek ismini bulamıyoruz. Ne kadar saçma bi olay. Bugün beni biri aradı. Meşgul olduğum için açamadım. Ben onları aradığımda telefonu açmadılar. Kimmiş acaba diye bi bakayım dedim ama telekomun sitesinde böyle bir hizmet yok.

  • agent 2 /

   – Servisin hizmeti adından da belli olduğu gibi Bilinmeyen numaralarveriyor. Numarası sizde varsa kim olduğunu biliyorsunuzdur. Numara yoksa ve ulaşamadıysanız daha sonra tekrar deneyiniz. Önemliyse muhakkak size ulaşacaklardır.

 7. agent 2 /

  1. 11811 bilinmeyen numaralar servisi. Adı üzerinde bilmediğin numarayı soracaksın. Eğer servis sana numaradan sorgulama işlemi yaptırmıyorsa vardır bir bildiği. 2. Kişilerin ne şartlarda çalıştığını bilip bilmeden kendi çapında yorum yapan vatandaşa gelince günde yeri gelip 3-4 saatlik uyku ile belki hiç uyumadan işe gitmek zorunda olanlar var. 3. Laf anlayana 1 sefer söylenir. Kayıt yok dendiği halde 10 sefer sorana dövecek gibi çemkirilir. 4. Aradığın kayıt aramış olduğun şekilde mi kayıtlı. Örnek sema eczanesi arıyorsan rehbere nasıl kayıt yaptırdılar ? acaba kişi kendi üzerinemi kayıt yaptırdı bunu bilmiyorsan kendinden emin olup karşındakine hava atma. 5. Biriside bilgi edinme hakkından bahsetmiş. Peki edineceği bilgi nedir. Karşı tarafın özeline girdiğinin farkında değil galiba. En son olarak. Bilmediğin hiç bir şey için akıllı görünüp laf atma.

  • Hakan Yamanoğlu /

   Birincisi performans nasıl değerlendirilir inan bana senden çok daha iyi bilirim. Çalışma saatleriniz yoğun olabilir, ağır olabilir ancak bu da sizin işiniz. Biraz acımasız konuşuyor olabilirim ama kimse sizi orada silah zoruyla çalıştırmıyor. Müşteri olarak bizlerin beklediği sadece hizmet. Ayrıca şu yorumumu oku ve herşeyi üzerinize almayın. Bunun adı genellemedir, eleştiridir. Müşteri olarak bir firmayı eleştirmek de en doğal hakkımızdır.

 8. kuntepir /

  al iste musteri temsilcisine bak hersey burdan belli zaten isini bize hava atarak goren bir insan… parani ben veriyorum senin haddini biliceksin !!!! burada bile aynı ukala aynı tavırlar… adam gibi soyliceksin ben bir musteri temsilcisiyim bazen beziyoruz vs diceksin bende calistim hemde turkcell de (bilinmiyen numaralar) !! performansin vs orda donen hepsini senden daha iyi biliyorum abicim… isini adam gibi yap haddini bil… aynı zamanda karsindaki ne kadar anlamiyan bi tip olsa bile acıklamasını yaptıktan sora her insan anlar yeterki salak olmasın sende aynı sekilde salak insanların hatasını dier musterilere yansıtamassın gizlilik hakkı denen birsey mis cart mis curt mus sacmalamayi kes son sözümde şu olucak sana, benim bu sitemim ve laflarım senin kişiliğine kişiselliğine değil , naparsan yap ama işini düzgün yap o şirket babanın şirketi değil … !!!

  • korcan /

   agent 2 neyin tartışmasını yapıyorsun kardeşim sen. adam babasının hayrınamı duruyor sorulan herşeye adam gibi cevap verecek. veremiyorsa hoşuna gitmiyorsa o işte çalışmayacak. neyi savunuyorsun sen neyi hacı vatandaş sorduğu her sorunun cevabını almalı. bunun bahanesi olamaz güleryüzlü hizmet kaliteli hizmet lazım. türk telekom hiç konuşmasan dahi her ay tonlarca para almayı biliyorsa karşılığında da adam gibi hizmetini verecek. abuk subuk konuşup milletin asabını bozma burda

 9. nilgün /

  bu ne yaaa, habire yanlış doğrulama diyor internette.ne yani kardeşim illa telefonla arayıp kazıkmı yiyeceğiz? yazıklar olsun..

 10. xxlarge /

  arkadaşlar herkez üç kuruşa ter döken emir kulu bunu unutuyosubuz galiba…

  • yoda /

   @ xxlarge : biz onu biliyoz da sen proaktivite diye birseyden haberdar degilsin galiba… senin gibi insanların hayatta böyle yukarıdaki örnekteki gibi cevaplar alıp duvara tosladıkları andaki tepkileri de keske yazdıkları gibi teslimiyetci olsa 😛

 11. semih /

  beni arayan sabit tlf nasıl bulurum kardes

 12. hadise /

  yaa biz sapık var 12 yaşında ben 10 yaşımdayım beni takip ediyo naber nagehan diyo sinir oluyom nasıl şikayet ediceğimi biliyom ama bana diyoki senle tanışdığıma memnun oldum diyo kes diyo ben ağlıyacam şimdi yaa anneme şikayet edicem diyom banane diyo bu sapığı lütven araştırın lütfennnnnnnnnn

 13. beren gonlum /

  numaradan isim ogrenmek bu kadar hassas bir konu ola dursun, internet bankacilgi uzerinden telefon faturasi odemek istediginizde, numarayi girdiginiz zaman sahibini gorebiliyorsunuz. ornegin ing bank’ta bu cok kolay. ben bizzat ev telefonumu “rehbere kayitli olmasin” seklinde tercih etmeme ragmen burada kendiminkini de gorebildim. yalniz bir nokta var; telefon numarasinin sahibini ogrenebilmeniz icin odenmemis faturasinin bulunmasi gerekiyor!

 14. Ahmet Demir /

  TurkTelekom her gun iyiye gidecegine kotuye gidiyor. Aldigi tonla paraya karsilik verdigi dogru durust hizmet yok. Beni bilmedigim numara aramissa eskiden kim oldugunu ogrenirdim. Herkesin istedigi telefonu dinledigi su gunlerde kimse bana kisisel haklara saygi yalani atmasin. Ayrica adamin telefonuna ulasmanin nesi kisisel hakkina saldiri. Adamin Kimlik Nosunu bile bulabildigim bir ulkede tel nosunu niye aratmiyorlar, sebep tamamen buna bir server ayirmak istememeleri.

 15. asi /

  selam herkez birşeyler söylemiş ve savunmuş herkez ka arayışında pekala benim hakımı kim arıyacak evet bir insan tlf kendisine aid oldugunu neden gizleme geregi duyar sizce doğru bir insan bunu gizlemez ben 21 yılık evli bir ev hanımıyım bundan bir yıl önce eşimin tlf gelen bir tlf ne yapıp ne ediisem kime aid oldugunu ögrenemedim bu tlf saybi bir bayandı neden tlf gizleme geregi duydu sizce ve benim hayatım eşime karşı hep bir şüpeyle geciyor eşim inkar ediyor gibi hisediyorum savcıyada gidemem çünkü tlf benim deyil bu hanımın ismini ve nerdeoturdugunu nasıl ögrenecegim her günün sabahı içimde şüpeyle uyanıyorum eşimi takip edmek gibi bir şansım ve becerimde yok aldatılıyorsam ve aptal yerine konuluyorsam bu hem teknolojinin sundugu imkan hemde insanların insanları hakir görmesinden geliyor şimdi ben hakımı nerde nasıl ararım bu bayana nerde kim oldugunu nasıl ögrene bilirim ya eşimle aynı işde ise ya çok yakın biriyse herkezden herşeyden şüpelenir oldum lütfen buna bir care bulun kimseyi rehbere kayıt edmeden kart vermeyin saygılarla yol gösterirseniz sevinirim

 16. bloglarr /

  evet doğrudur zamanı tam hatırlamıyorum ama uzun bir zaman oldu

 17. erkan /

  numaradan nasıl isin bulabilirim

 18. rıfat /

  bence telekomda yenilik falan yok ancak gözboyama yapıyolar beni rahatsız eden insanların numaralarını söylüyorum bana kanunen ismini veremeyiz diyolar neresi adil neresi hizmet kanun mu kaldı sazı eline alan konuşuyor

 19. STORM /

  ARKADAŞLAR BU NUMARA SORGULAM İŞİ NEDİR Bİ TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM BENİ ARAYAN NUMARANIN KİME AİT OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENİRİM AEIYORUM KIMSİN DİYE SORMAK İÇİN KAPATIYO CEP NUMARASI BUUU

 20. soner /

  istediğimiz hiç olmuyor böle devam ederse ne olacak bilmiyorum ne olacak acaba bir şey soruyoruz başka bir yere yönlendiriliyoruz…..allah kolaylık versin bize bir numara geldi rqhatsız ediyo….kim yazdım rehbere kayıtlı değil başkada soramıyorummm

 21. Resul Kaan /

  Bu servisler açılıyor ama hıc bır sekılde beklentılerımızı karsılamıyorlar…

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir